Adresa: Lepušićeva 6
10000 Zagreb, Hrvatska
Telefon: +385 1 4642-000
E-mail: dekanat@fpzg.hr
OIB: 28011548575
MB 03270262
IBAN:
HR1423600001101217644
Adresa: Lepušićeva 6
10000 Zagreb, Hrvatska
Telefon: +385 1 4642-000
E-mail: dekanat@fpzg.hr
OIB: 28011548575
MB 03270262
IBAN:
HR1423600001101217644
S obzirom na nepromijenjenu epidemiološku situaciju, te studente koji zbog potresa nisu u mogućnosti doći u Zagreb, nastava se do kraja semestra odvija online.
Kolokvij i ispitni rokovi u siječnju/veljači održavaju se također online.
Drugi kolokvij na obaveznim kolegijima održava se od 18. do 22. siječnja, a na izbornim kolegijima od 25. do 29. siječnja.
Fakultet ostaje otvoren puno radno vrijeme, demonstratori i tehnička podrška ostaju dostupni, a o svim problemima molim Vas obavijestite prodekanicu za nastavu.
Iskreno se nadamo da ćemo se uskoro vidjeti i u zgradi Fakulteta!
Fakultet političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu prolazi postupak reakreditacije, koji provodi Agencija za znanost i visoko obrazovanje. U tu svrhu Fakultet političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu posjetit će Stručno povjerenstvo. Želite li dostaviti svoj komentar članovima Stručnog povjerenstva, primjedbe i prijedloge ili želite pohvaliti rad Vašega visokog učilišta ili nekih pojedinaca, slobodno iznesite svoje mišljenje putem povjerljive komunikacije https://www.azvo.hr/hr/komentari-institucija do 25. siječnja 2021. g. Agencija za znanost i visoko obrazovanje jamči anonimnost svim osobama koje napišu komentare. Dobivene će se informacije koristiti isključivo u postupku reakreditacije Vašega visokog učilišta.
Drage kolegice i kolege iz Petrinje, Siska i drugih mjesta pogođenih razornim potresom,
svi zaposlenici i studenti FPZG-a šalju vam podršku u ovim teškim trenucima. Uz vas smo od prvog potresa, suosjećamo duboko s vama i nadamo se da ćemo svi skupa iz ove nesretne godine izaći jači.
U duhu solidarnosti i razumijevanja za probleme s kojima se suočavate, zamolila sam profesore da vam izađu u susret oko izvršavanja vaših studentskih obaveza.
Ljubazno vas molim da se pojedinačno javite predmetnim nastavnicima s problemima koje imate i eventualnim zahtjevom za odgodu obaveza kako bi vam mogli pomoći.
Ukoliko imate bilo kakvih problema u komunikaciji, slobodno se javite na dana.lusa@fpzg.hr ili predsjednici Studentskog zbora, kolegici Karli Žeželić
Za sva pitanja stojim vam na raspolaganju. Online konzultacije održavaju se u utorak u 10 sati.
Đana Luša
Na Fakultetu političkih znanosti započela je provedba trogodišnjeg ESF projekta pod nazivom ,,SUSTINEO – Suradnjom, sudjelovanjem, istraživanjem i edukacijom za održivost''. Cilj projekta je uspostaviti tematsku mrežu za održivi razvoj kroz povezivanje i umrežavanje udruga, lokalne samouprave i visokoobrazovnih institucija. Specifična svrha projekta je (1) doprinijeti jačanju kapaciteta za zajedničko djelovanje i umrežavanje ciljnih skupina u provedbi politika održivog razvoja, (2) stvoriti zagovaračku mrežu koja će sustavno djelovati u zagovaranju i provedbi politika održivog razvoja, (3) istražiti područja bitna za sustavnu provedbu politika održivog razvoja u Republici Hrvatskoj te (4) izraditi smjernice za kvalitetnije oblikovanje politika održivog razvoja. Nositelj projekta je udruga ODRAZ, a voditelji projekta na Fakultetu političkih znanosti su dr. sc. Mario Munta i dr.sc. Anka Kekez.
Poštovani kolegice i kolege,
unatoč činjenici što smo prešli na online nastavu i dalje moramo Sveučilište u Zagrebu na dnevnoj bazi izvještavati o epidemiološkoj situaciji na sastavnici.
Ljubazno vas molimo da se, ukoliko osjetite simptome ili vam je izrečena mjera samoizolacije ili ste pozitivni na COVID - 19, javite na adresu covid@fpzg.hr kako bi mogli izvijestiti Sveučilište.
Hvala na suradnji
Hrvatski zavod za javno zdravstvo objavio je revidiranu verziju preporuke sukladno aktualnoj epidemiološkoj situaciji koja ističe specifične mjere zaštite vezano uz nCoV bolesti (COVID-19):
Postupci provjeravanja putnika koji ulaze u Hrvatsku definirani su na način da se osigura najveća moguća zaštita zdravlja stanovništva i putnika uz minimalno ometanje međunarodnog prometa.
Od 24. veljače za studente koje su unazad 14 dana boravili u Kini, Hong Kongu, Japanu, Iranu, Singapuru, Južnoj Koreji te doputovali u Hrvatsku iz talijanskih pokrajina Lombardija, Veneto, Emilia Romagna i Pijemont provodi se u trajanju od 14 dana od napuštanja zahvaćenih područja:
Nadalje, oni koji su iz navedenih država i pokrajina u Italiji doputovali prije 24. veljače a sveukupno unutar 14 dana, te su razvili respiratorne simptome, nikako ne smiju ići u kolektiv (na nastavu i druge sadržaje) te se odmah trebaju javiti svom izabranom liječniku.
Definicija zahvaćenog područja: Kina, Hong Kong, talijanske pokrajine Lombardija, Veneto, Emilia Romagna i Pijemont, Japan, Iran, Singapur, Južna Koreja
1. Aktivan zdravstveni nadzor nad zdravim studentima koji dolaze iz zahvaćenih područja, a koji u anamnezi ne navode bliski kontakt s oboljelima: UVIJEK JE U SAMOIZOLACIJI kod kuće ili u studentskom domu (organiziranom smještaju) pri čemu ovi studenti mogu živjeti s drugim osobama (mogu primjerice dijeliti studentsku sobu s drugim studentima).
2. Aktivan zdravstveni nadzor nad zdravim studentima (bez znakova bolesti) koji dolaze iz zahvaćenih područja a koji su bili u bliskim kontaktima s oboljelima: UVIJEK JE U SAMOIZOLACIJI kod kuće ili u Studentskom domu (organiziranom smještaju), ali pri tome trebaju živjeti sami. Dakle, u studenskom domu je neophodno, kada god je moguće, organizirati da takav student boravi sam u sobi te da ne dijeli sobu s drugim studentom. Studentski dom također treba organizirati da student jede u svojoj sobi, a ne u zajedničkom prostoru s drugima, te da ne koristi zajedničke prostorije poput sanitarnih čvorova. Ako ne žive sami ili nikako nije moguće organizirati da sam boravi u studentskoj sobi, neophodan je boravak u ORGANIZIRANOJ KARANTENI.
3. Studente koje dolaze iz zahvaćenih područja a imaju neki od respiratornih simptoma (nagli početak barem jednog od sljedećih simptoma: povišena tjelesna temperatura, kašalj i kratak dah) neophodno je tretirati kao zaražene osobe dok se ne isključi zaraza mikrobiološkom obradom, što znači da je neophodna hospitalizacija.
Studenti kod kojih se provodi aktivan zdravstveni nadzor u samoizolaciji (točka 1. i 2.) ne pohađaju nastavu za vrijeme trajanja ove mjere zaštite.
S obzirom na epidemološku situaciju, situacija se brzo može mijenjati, pa se i ove preporuke mogu promijeniti, stoga pratite mrežne stranice HZJZ-a (www.hzjz.hr) i Ministarstva zdravstva na kojima se svakodnevno objavljuju ažurirani podatci vezano uz koronavirus, kao i mjere prevencije:
https://zdravstvo.gov.hr/koronavirus-i-mjere-prevencije/4952
https://www.hzjz.hr/medunarodna-istrazivanja/koronavirus-najnoviji-podatci/
Opće mjere zaštite:
Uz navedeno, neophodno je u organiziranom smještaju studenta, na kampusima, studentskim domovima kao i u prostorima gdje se odvija nastava, sanitarnim čvorovima te u prostorima gdje je organizirana prehrana osigurati:
Studente, kao i ostale građane, neophodno je podsjećati na pridržavanje preporuka općih mjera zaštite: